# The Hobbit
Author: Jane-Lyzell

Var och såg den i dag - kanonfilm (om vi tar bort allt dödande. Rekoemnderar den![Cool](http://spiritualism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 1
Author: julolagus

Såg den också idag :) Den var jättebra! Bra skådespelare och så.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Såg den med mina barn.. lite lång inledning men annars jätte bra.![Glad](http://spiritualism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 3
Author: Ians

Måste ses...jag har ju läst böckerna! Och sett de flesta av Ringen filmerna.

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Ringen filmerna är undebara. har sett dem flera gånger..

går för överigt på 4 idag kl 20,00 om någon är intresserad av att de den igen ![Flört](http://spiritualism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Jag har alltid gillat sånna filmer fast sagan om ringen filmerna har jag alldrig riktigt kommit in i..

Såg första filmen och somna efter 20 min =S

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Då är de illa om man somnar av en film..

Början på Hobbit låg i riskzonen på bion. Jobbat och varit uppe sen 5 på morgonen.. Mwn den tog sig efter den sega inledningen..

Är frälst vid de filmerna, Har böckerna men aldrig börjat att läsa dem.

Har aldrig blivit av..
