# Budskap St. Germain
Author: maribell

Kärleksfullt budskap från ST. Germain om 2012

http://vimeo.com/36716475

## Comment 1
Author: Jane-Lyzell

Inte min kopp av te- detta kallas för chaneling och är det minst tillförlitliga du kan ta som sanningar - allt går via hans som pratars eget sinne och trosföreställningar!, sorry!![Rynkar på näsan](http://spiritualism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")

## Comment 2
Author: solvinge

Tack i det stora hela kändes det mycket bra, det är ju kärlek som är det viktiga ![Glad](http://spiritualism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 3
Author: Hellas

Jättefina ord även om de endast är under lätt inspiration.  
Dvs. det mesta kommer från personen själv.

Det som är så sorgligt är att de här människorna som faktiskt säger så fina ord inte vågar berätta att orden är utifrån deras egna ande.

Vad är det egentligen för fel med att förmedla vackra tankar och klokskap utifrn vår egna ande och själ som har så otroligt mycket kärlek att förmedla.
