# Fredag Fredag Fredag !
Author: [Borttaget]

God morgon !

Fredag igen och många ser fram mot början på semester en del mot att få vara ledig i helgen.

Önskar er alla en finfin dag ![Cool](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

Texten på bilden är Navajo language och betyder som det står God Morgon ![Glad](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: Indiania

Navajo language på dej Walkinbeauti och alla ni andra,vilken fin bild!

I dag går gubben sista da\`n innan semestern, härligt!

Hoppas ni alla njuter av dagen! ![Kyss](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 2
Author: Ghosthunter

Go morron alla mystiker!!

Nu står jag i startposition för att bränna ner till Halland. Nu ska det väl äntligen bli dags för ett premiärdopp på Skrea strand....bättre sent än aldrig..hehe!![Glad](http://gatfullt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Ha en fin-fin dag och helg!!

![](http://www.skotornet.se/blogg/wp-content/uploads/2010/07/badkruka.jpg)

## Comment 3
Author: Indiania

#2 Ha det gott i plurret Ghost! ![Skrattande](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 4
Author: Ghosthunter

Tack Indiania!!![Glad](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 5
Author: Andina

YÁ'ÁT'ÉÉH ABÍNÍ! på er _Walkin'_ och alla andra!

Häftig bild! Och tack för språkkursen! Ser fram emot fler kursmoment... ;)

Hoppas ni får en riktigt gooosig semester, _Indiania!_

Det låter som en strålande idé att doppa de små fossingarna och hela resten i ett härligt sommarvatten! Ha kul - men simma lugnt, _Ghosten!_

_Ha en härlig fredag allihop med många glada miner!_ ![Glad](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: [Borttaget]

God morgon på er.

Ha en härlig semester ni som har det och ha det så skönt i plurret ni som ska bada.

Ha en bra dag allesammans

## Comment 7
Author: Indiania

#5 Nu fick jag mig ett gott skratt, det var ju så jag skulle skriva god morgon. Så kan det gå när man inte läser ordentligt! ![Skrattande](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 8
Author: Andina

#7 - ![Skrattande](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Navajo language på dig också! ![Skrattande](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 9
Author: Indiania

#8 ![Skrattande](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Cool](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")![Skrattande](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 10
Author: JustMe08

God eftermiddag alla!

Ja, nu börjar min semester också fast jag känner inget lyckorus än så länge. Har haft magont sedan i onsdags och har knappt kunnat äta eller dricka.![Skrikandes](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes") Idag är jag lite bättre men jag tar det mycket försiktigt med fast föda. Blir mest Bifilus, blåbärssoppa och magmedicin.

Ha en riktigt fin fredag alla fina människor!![Kyss](http://medialt.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")
